Stručno usavršavanje u Barceloni

U sklopu projekta Erasmus+ 2021./2022., KA1 nastavnice Ivana Đebić Danenhauer i Ines Šarić posjetile su Španjolsku u razdoblju 20.-27.02.2022.
Svrha putovanja bila je stručno usavršavanje u području digitalnih kompetencija, točnije Web Solutions for the Classroom. Edukacije su održavane na Europass Teacher Academy u Barceloni centralno smještenoj kraj  Plaça de Catalunya, trga koji se općenito smatra i središtem grada i mjestom gdje se susreću stari grad i kvart Eixample iz 19. stoljeća. Vođene trenerom Danielom Schmidtom edukacije su se održavale svakim radnim danom od 10-15 sati. U timu od 10 polaznika bili su i nastavnici iz Grčke, Poljske i Portugala. Naglasak kod nastavnog sadržaja bio je na kreiranju interaktivnog web sadržaja za nastavu pomoću kreativnih platformi i digitalnih alata. Kreirali su interaktivne fotografije ThingLink-om, edukativne videe Canva-om, zvučni sadržaj Soundtrap platformom te kvizove Quizizz- om, izdvojivši samo neke. Trener Daniel nije zanemario educirati ih i o samoj lokacije na kojoj su se nalazili. Predstavio im je značajke i kulturu Barcelone lokalnim običajima, gastronomijom, arhitekturom i pojedinim insajderskim informacijama koje Barceloni daju specifičan karakter. Vodio ih je u Gracia kvart, nekada odvojeno selo, sada apsorbirano u urbano tkivo Barcelone. Gracia, svojim brojnim trgovima preplavljenim restoranima, politički aktivnim i društvenim mještanima nudi mjesto susreta i razgovora. Na zajedničkoj večeri tamo su okusili tradicionalno španjolsko jelo Paellu i lokalno vino. U aranžmanu Europass Teacher Academy nastavnice su samostalno posjetile i Casa Batlló, stambenu zgradu sada muzej u centru Barcelone. Dizajnirao ju je genijalni španjolski arhitekt Antoni Gaudí, a smatra se jednim od njegovih remek-djela. Također su posjetile i Picasso muzej upoznavši time španjolskog slikara Pabla Picassa, suosnivača kubizma i jednog od najpoznatijih umjetnika 20. stoljeća.

Objava na Facebook  

Objava na Instagram